Učenci in učitelji podružnične šole smo se odpravili v Ljubljano. Obiskali smo šolski muzej in si ogledali mesto. Razdelili smo se v dve skupini. Odpravili smo se v šolski muzej, kjer so nas pričakali učitelji, oblečeni po modi preteklega časa in z obvezno šibo v roki. Naenkrat so se učenci prelevili v učence razreda, kjer veljajo pravila kot npr. sedeti vzravnano, nič klepetati, odgovarjati stoje in v celih stavkih… če tega nisi upošteval si klečal v kotu ali si oprtal lesenega osla na hrbet ali jih dobil po prstih.  Tako so učenci z igro vlog pridobili posebno izkušnjo. Nato smo si ogledali še Kongresni trg, Cankarjev dom, Prešernov spomenik, tromostovje, tržnico in pojedli odličen sladoled. Zadovoljni in veseli smo se odpravili domov.