V torek, 25. 4. 2023, smo z učenci od 1. do 5. razreda izvedli naravoslovni dan pod naslovom Spoznajmo Slovenijo, natančneje mesto Ljubljana. Z avtobusi smo se odpravili na kar tri lokacije v Ljubljani, kjer so potekale delavnice in vodeni ogledi.

Učenci 1. in 2. razreda so se sprehodili skozi živalski vrt, pobližje spoznali kuščarja in tenreka ter opazovali morskega leva pri hranjenju in treningu.

Učenci 3. in 4. razreda so se odpravili v center Ljubljane, na ogled Slovenskega šolskega muzeja. Tam so prisostvovali šolski uri (Nedeljska šola) ter doživeli, kako je potekal pouk v starih časih. Ogledali so si tudi razstavo šolstva od prazgodovine pa vse do danes.

Naravoslovno znanje je v Hiši eksperimentov širil 5. razred. Samostojno so preizkušali eksperimente ob vodstvu tamkajšnjih animatorjev. Za konec je sledila delavnica na temo elektrike in sprehod čez staro mestno jedro.

Kako zelo so učenci uživali in z zanimanjem sodelovali, pa si lahko ogledate v fotogaleriji.

Besedilo: Sabina Božak
Foto: Sabina Božak, Katja Poharc, Tina Petelinšek, Sara Masnec, Urška Jeranko Perkovič, David Ivačič