V sredo, 24. 10. 2018 je ob 10.30 na POŠ Pristava pri Mestinju zatulila gasilska sirena. Učenci, otroci iz vrtca in vsi zaposleni smo hitro zapustili šolske prostore in se zbrali na zbirnem mestu na igrišču. Po uspešno izvedeni vaji evakuacije, nas je pozdravil poveljnik PGD Pristava pri Mestinju gospod Darko Guzej. Predstavil nam je pomen evakuacije in nas seznanil s številko za klic v sili 112, na katero lahko pokličete, če potrebujete pomoč gasilcev, nujno medicinsko pomoč, druge reševalne službe ali policijo. Na dvorišču smo si potem še ogledali vozila in opremo gasilcev, policistov, vojakov ter službe nujne medicinske pomoči in z zanimanjem prisluhnili vsem pomembnim napotkom, kako ravnati v primeru nesreče. Za zaključek smo se posladkali z dobrotami, ki so jih pripravili gasilci.

Hvala vsem za zanimivo in poučno predstavitev.

Foto: Milena Kranjčec