Skoči na glavno vsebino

TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

,

Turizmu  pomaga  lastna  glava  je  celovit  sistem  organiziranega  delovanja osnovnošolske mladine v turizmu. Vsebina projekta je vezana na raziskovanje turizma v domačem kraju, ugotavljanju možnosti za hitrejši razvoj in oblikovanje take ponudbe, ki  bo vzpodbudila podjetništvo in trženje naravnih danosti ter tudi ostale ponudbe v vseh možnih oblikah.
Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z regijskimi turističnimi zvezami sta za šolsko leto 2023/24 razpisala 38. državni festival Turizmu pomaga lastna glava na temo OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom.

Dejavnost vključuje:

– pisno predstavitev turističnega produkta – naloge,

– promocijski spot,

– predstavitev na turistični tržnici. 

 

Koordinatorici projekta sta Mihaela Juričan Šelekar, prof. in Simona Gobec Drofenik, prof.
Pri projektu sodelujejo učenci 8. in 9. razreda.

 

Dostopnost