Skoči na glavno vsebino

Z učenci 6. razreda smo 10. 12. 2019 in 21. 1. 2020 v okviru gospodinjstva obiskali kmetijo pri Sinkovičevih na Bučah, kjer se ukvarjajo z vzrejo krav molznic. Na kmetiji smo si ogledali dopolnilno dejavnost sirarstvo in proizvodnjo jogurtov.
Učenci so sami pod mentorstvom gospe Katje pripravili skutin namaz, grški jogurt, narezali mlad, sveži sirček in vse pripravljene jedi smo ob koncu tudi poizkusili. Gospodinja Katica pa je otroke obeh skupin pogostila še z odličnim sirovim zavitkom in skutino potico.
Vtisi učencev:
Bilo je zabavno, delal sem grški jogurt in videl, kako so pekli domači sir. (Jamin ),
Prvič sem poskusil sadne jogurte. Okusi so mi bili zelo všeč. (Žiga M.),
Mleko in mlečne izdelke prodajajo kar 20 šolam v okolici.(Lana),
Pri Sinkovičevih smo si ogledali mlekarno, kjer proizvajajo zelo dobre jogurte, skuto in sire. (Žan U.),
Gospa Katja nam je povedala, da je pri delu potrebna izredna čistoča in higiena.( Regina G.).

Hvala gostiteljem, ker so nas tako prijazno sprejeli na kmetiji. Učiteljica Martina Leskovšek in učenci 6. razreda.

Besedilo: Martina Leskovšek
Foto: Martina Leskovšek

(Skupno 414 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost