Skoči na glavno vsebino
Ob zaključku projekta TVU so učenci dramskega krožka POŠ Pristava pripravili lutkovno igrico Grdi raček, s katero so razveselili vse učence naše podružnične šole  in otroke najstarejše skupine vrtca, ki so bili nad igrico zelo navdušeni in z velikim občudovanjem opazovali sceno in čudovite, ročno izdelane lutke. Tema lutkovne igrice je zaokrožila vodilno nit tedna branja, kjer so starejši učenci brali mlajšim različne zgodbe o sprejemanju drugačnosti in reševanju sporov med vrstniki.

Po ogledu igrice so prvošolci povabili v svojo sredino otroke, ki bodo septembra prestopili šolski prag. Skupaj so ustvarjali in iz papirja izdelali labode. Prvošolci so otrokom razkazali tudi učilnico prvega razreda in številne izdelke, ki so jih naredili v tem šolskem letu. Da bi imeli otroci čim mehkejši prestop iz vrtca v šolo, so tekom šolskega leta potekale skupne aktivnosti: opazovali so gozd v različnih letnih časih, odšli na pohod in uživali ob različnih vodenih dejavnostih in prosti igri. Prvošolci so zelo ponosno odhajali v vrtec in otrokom brali. V zadnjem tednu tega šolskega leta pa jih čaka še srečanje z branjem pod krošnjo in skupna igra, kar že vsi nestrpno pričakujejo.     

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost