Skoči na glavno vsebino
Redna telesna dejavnost je izjemnega pomena za zdravje, ki je skupaj z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga. Tega se Slovenci dobro zavedamo. Šport je v naši naravi in to je prepoznala tudi država, ki je 18. junija 2020 na pobudo OKS razglasila 23. september za Dan slovenskega športa.

V petek, 22. 9. 2023, smo tako na šoli obeležili Dan slovenskega športa. Obuli smo športne copate in se odpravili na pohod. Učenci 1. in 2. razredov so obiskali grad Podčetrtek in spoznavali pohodne poti v bližnji okolici šole. Tretješolci so ob pomoči PD Podčetrtek odseka za športno plezanje pri zavetišču Šmarnica spoznali plezalno opremo in se preizkusili v vožnji s tirolsko žičnico oz. ziplinu, ki so ga postavili planinski vodnik Matej Jagrič ter športna plezalca David in Filip Ogrizek, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Učenci 4. in 5. razreda pa so se povzpeli na Stolp zdravja in veselja na prelepi Rudnici.

Foto: Natalija Skale, Sara Masnec, Nena Hrušovar, David Ivačič

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost