Skoči na glavno vsebino

V torek, 14. maja, smo učenci devetih razredov obiskali avstrijsko Koroško. Odpravili smo se proti Celovcu, kjer smo obiskali deželno hišo in si tam ogledali knežji kamen. Nadaljevali smo z ogledom deželnega parlamenta. Potem smo šli v mesto in si ogledali več znamenitosti ter imeli malico. Po ogledu mesta smo odšli na grad. Do gradu smo se odpravili peš skozi 14 vrat. Obisk muzeja na gradu nas je navdušil. Videli smo viteško opremo, ki je tehtala od 25 do 40 kilogramov. Po ogledu smo imeli nekaj prostega časa in se nato odpravili proti avtobusu. Z njim smo se odpeljali do cerkve in si na poti do tja ogledali še Vojvodski prestol. Nato smo si šli ogledat Vrbsko jezero in za konec še Minimundus. V Minimundusu smo si lahko ogledali pomanjšane svetovno znane stavbe. Seveda smo naredili tudi nekaj fotografij in posnetkov. Zabavali smo se z različnimi igrami. Šli smo tudi v 4D kino, kjer je bilo zelo zabavno. V Minimundusu je Blaž Turk izvajal atrakcije z vodo. Seveda ni bil edini, ki je zganjal norčije. Ob 17.55 smo se zbrali pred vhodom Minimundusa. Tam smo dobili vse informacije o poti proti domu. Na poti domov smo se imeli lepo in se zabavali. Poslušali smo glasbo in peli kot nori. Ustavili smo se pri McDonald’su in se dobro najedli. Siti in izmučeni smo se odpeljali domov. Za deveti razred je bil to poseben dan. Naučili smo se veliko novega in se kot razred povezali. Ta ekskurzija je bila kot zaključni izlet, saj je to zadnji izlet, na katerega smo se odpravili kot deveti razred OŠ Podčetrtek.

Besedilo: vsi devetošolci
Fotografije: Saša Sotošek

(Skupno 398 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost