Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta Erasmus+ KA1 Staff mobility sta strokovni delavki šole Mojca Vrešak in Anita Skerbiš obiskali osnovno šolo Hvolskoli v Hvolsvolluru na Islandiji. Šola se nahaja na področju vulkanskega delovanja na jugu Islandije, 120 km od glavnega mesta Reykjavik. V bližini je vulkan, ki je izbruhnil leta 2010 in je povzročil veliko škode v okolici. Vreme in narava sta precej surovi in nepredvidljivi, zato je njihov šolski sistem malo drugačen. Med drugim je velik poudarek na samostojnosti in odgovornosti otrok. Eden od glavnih splošnih ciljev njihove šole je branje, zato veliko berejo v šoli in predvsem doma.
Otroci v šolo vstopijo s šestimi leti, tako kot pri nas, vendar obvezno osnovnošolsko izobraževanje traja deset let. Šolo obiskuje 236 učencev od katerih je 23% učencev tujcev (iz osmih različnih držav). Kar 47% učencev je vozačev, ki se do šole vozijo tudi do 60 minut.

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost