Skoči na glavno vsebino
Športno obarvan dan smo pričeli z obilnim zajtrkom. Sprehodu po plaži je sledil poučni izlet z ladjo. Na začetku je vse delovalo nekoliko kičasto. Kapitan nam je povedal, da je na ladji šest zaposlenih, ki so po zaključeni osnovni šoli vsi obiskovali srednjo šolo turistične smeri in pomorsko šolo. Od vodiča smo izvedeli zelo veliko o zgodovini Alanye in njenem (prehitrem) turističnem razvoju. Pove, da se v zadnjih dveh letih veliko časa in sredstev vlaga v ohranjanje okolja in ogroženih živalskih vrst. In res, plaže so čiste in urejene, posebna zavarovana področja pa dobro označena in prepovedana za obiskovalce. Ogledali smo si še Rdečo trdnjavo in Magazin ter se sprehodili po starem mestnem jedru, polnem trgovinic. Ob povratku se ustavili pred Piratsko votlino in Tunelom ljubezni, kjer je eden izmed vodičev izvede skok v vodo iz več kot 10-ih metrov in požel glasen aplavz potnikov. Dolgi, a zanimivi vožnji je sledil počitek in večerja.
(Skupno 217 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost