Prvi jesenski dan je bil kot nalašč za obeležitev dneva športa, kajti megleno jutro se je prelevilo v čudovit, s soncem obsijan dan. Z učenci POŠ Pristava smo ta dan izkoristili za pohod, nedaleč stran od šole. Pot nas je vodila od šole proti Nezbišam, kjer smo pri se na polovici poti pri vikendici okrepčali. Učenci so imeli tudi nekaj časa za prosto igro. Nato smo se razdelili in preostanek poti prehodili v dveh skupinah. 1. in 2. razred so pot nadaljevali po Nezbišah in zadnji del poti proti šoli po pločniku proti Pristavi; 3., 4. in 5. razred pa so krenili proti Jerčinu in jerčinski dolini ter se priključili na pločnik proti Pristavi. V šolo smo prišli malce utrujeni, vendar še vedno polni pozitivne energije.