Skoči na glavno vsebino

Šestošolci so v ponedeljek, dne 30. 11. 2020, preživeli pestro dopoldne v družbi znanih pravljičnih junakov – Rdeče kapice, hudobnega volka, Trnuljčice, kralja Matjaža idr. Poslušali so radijski igri slovenskega pisatelja Žarka Petana Obtoženi volk in Zaspana Trnuljčica in krmežljavi Matjažek. Prva govori o tem, kako so na sodišču sodili volku iz pravljice o Rdeči kapici, drugi igri pa bi lahko rekli »pravljica o zaspancih«, saj v njej nastopata Trnuljčica in kralj Matjaž. Igri sta nastali v produkciji uredništva igranega programa Radia Slovenija, kjer so zapisali: »Za Petanove pravljice so po večini značilne premene znanih pravljičnih zgodb, v katerih nemalokrat odpira zanj značilne družbenokritične poglede. A na način, da jih mladi poslušalec sprejme skozi igro, odrasli pa v njih prepozna tudi širši ali globlji sporočilni kontekst.« Učenci so po poslušanju poustvarjali. Del kulturnega dne je bil namenjen tudi izjemni slovenski ilustratorki Marlenki Stupica, učenci so jo spoznali ob ogledu kratkega predstavitvenega filma, ki je nastal leta 2013, ko je ilustratorka prejela Prešernovo nagrado za življenjsko delo. Ob kakovostnih vsebinah so se učenci zabavali in usvajali nova znanja.

Besedilo: Špela Mrkša

(Skupno 757 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost