Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta Kulturna šola, ki ga vodi Javni sklad Republike Slovenije, izvajamo na podružnični osnovni šoli Pristava pri Mestinju že drugo leto zapored prireditev z naslovom Kulturno-umetniška ustvarjalnost na naši šoli. Prireditve so se udeležili starši učencev, prijatelji in sorodniki ter člani kulturnega društva Pristava. Namen prireditve je krepiti kulturno zavest v kraju, povezovati ljudi in prikazati različna umetniška področja, kjer sodelujejo učenci šole.

Učenci prvega in tretjega razreda so skozi dramsko igro prikazali književne junake, ki komaj čakajo, da odidejo k otrokom na njihove domove. Obiskovalci so si ogledali film Nevarna plastika, ki so ga ustvarili petošolci in z njim sodelovali na natečaju OKP Rogaška. Učenci petega razreda so še zaigrali prizor iz dramskega besedila Ko zmaj požre mamo. Četrtošolci so prikazali nekaj hudomušnih odgovorov Lenče Flenče v kratkih prizorih in zaigrali na flavte. Učenci drugega razreda so skozi igro prikazali Jureta, ki se je spremenil v žabo. Prireditev je zaključil otroški pevski zbor z izborom pesmi ter mislijo na čimveč lepih trenutkov v vsakdanjem življenju.  Po končani prireditvi je sledil ogled likovnih del, ki so jih ustvarjali učenci šole ter prijetno druženje vseh gostov.

Fotografije: Milena Kranjčec in Darko Pepevnik

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost