Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 9. 6., se je v športni dvorani Planina v Kranju odvijalo državno tekmovanje v košarki 3 na 3. Najboljših šestnajst ekip v državi je bilo razdeljenih v štiri skupine po štiri ekipe. Naša ekipa je najprej za uvod tesno, z 12:11 ugnala ekipo OŠ Drska iz Novega mesta. Drugo srečanje je nato odločalo o potniku med osem najboljših ekip, naši šolarji pa so tam ugnali OŠ Ivana Tavčarja z 11:7. Za prvo mesto v skupini so se naši fantje nato udarili s kasnejšimi državnimi prvaki OŠ Pivka in v izenačenem srečanju izgubili s 13:10. Sledila je četrtfinalna tekma za preboj med štiri najboljše ekipe v državi. Naši šolarji so imeli še minuto pred koncem prednost 14:10, a so igralci OŠ Pod Goro iz Slovenskih Konjic izenačili s trojko v zadnji sekundi. Sledil je podaljšek, kjer so fantje zopet imeli tri mete za zmago, a je bila sreča tudi v dodatku na strani Konjičanov, ki so izvlekli napredovanje v polfinale. Kljub nekoliko grenkem priokusu je peto mesto lep dosežek za naše fante, ki so nastopili v postavi: Jaša Brečko, Alen Milčevski, Jan Šelekar, Andraž Hedrih in Matic Plevnik. Čestitamo!

(Skupno 385 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost