Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16. 6. 2022, so se učenci izbirnega predmeta Turistična vzgoja ter na družboslovnih področjih nadarjeni učenci od 5. do 8. razreda skupaj z mentorji  odpravili na grad Podčetrtek, kjer je skupino pričakal župan Peter Misja. Učenci in spremljevalci smo dobili edinstveno priložnost, da si še pred dnevom odprtih vrat pod vodstvom župana ogledamo notranjost gradu s številnimi velikimi in majhnimi prostori, napredek pri obnovi in uživamo ob pravih grajskih razgledih. Učenci so z zanimanjem prisluhnili razlagi, si ogledovali sobane in skrivnostne majhne prehode ter si zamišljali, kako je potekalo življenje na gradu nekoč in kaj vse bo moč na gradu doživeti po obnovi. 

Zahvaljujemo se gospodu županu, da nam je omogočil obisk ter nas popeljal po grajskem poslopju. Želimo si, da bi obnova še naprej tako dobro tekla in da dogajanje na gradu Podčetrtek znova zaživi.

(Skupno 488 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost