Skoči na glavno vsebino

V sklopu dela z nadarjenimi pri Angleškem krožku smo v ponedeljek, 12. novembra 2018 obiskali regionalni RTV center Maribor in podrobneje spoznali delo na Radiu SI, ki domuje v isti stavbi. Sprejel nas je glavni urednik Radia SI Darko Pukl, nato pa sta nas na obhod po celotni RTV hiši popeljala vodja angleškega oddelka Michael Manske in novinar Korab Jorgacieski. Oba prihajata iz ZDA, tako da smo lahko dodobra izkoristili priložnost druženja in pogovarjanja z naravnima govorcema. Najprej smo si ogledali televizijski studio, nato pa smo pokukali v snemalne in mešalne sobe, v živo spremljali nastajanje radijskega programa, opazovali novinarje pri njihovem delu v popolnoma novem studiu in se še sami preizkusili v branju novic. Na koncu smo za vajo posneli še radijski prispevek za oddajo Back to school, saj bomo s Korabom Jorgacieskim in njegovo ekipo v prihodnosti še sodelovali, ko bodo pri nas posneli celotno oddajo. Pred odhodom domov pa smo prisluhnili še Nejinemu opisu geografske in zgodovinske plati mesta Maribor.

Hvaležni smo ekipi Radia SI in še posebej obema gostiteljema, ki sta si vzela čas, nam predstavila svoje delo in z veliko dobre volje odgovarjala na naša vprašanja.

Foto: Mihaela Juričan

(Skupno 574 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost