Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 12. 10. 2023, so bili prvošolci in drugošolci POŠ Pristava pri Mestinju deležni prav posebnega obiska, obiskala sta jih policista Matej Retuznik in Dejan Pogorevc iz Policijske postaje Šmarje pri Jelšah. Najprej sta učencem predstavila poklic, ki ga opravljata, jim pokazala opremo, ki jo policisti uporabljajo pri svojem delu ter jim razkazala policijski avtomobil. Nato so skupaj odšli na sprehod po bližnji okolici. Opazovali so promet in opisovali prometne znake, ki so jih videli ob cesti. Policist Matej je učence opozoril na nevarnosti in pasti na cesti. Opozoril jih je, da morajo prvošolci in drugošolci vsak dan imeti na poti v šolo in iz nje rumeno rutico. Ta jih bo naredila bolj vidne in zato bolj varne. Opozoril jih je tudi na to, da morajo biti med vožnjo v avtu vedno pripeti in na otroškem sedežu. Naučili so se pravilno in varno prečkati cesto po prehodu za pešce.

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost