Skoči na glavno vsebino

Učenci 8. in 9. razredov, ki obiskujejo izbirni predmet filmska vzgoja, so v ponedeljek, 16. 10. 2023, obiskali SLOVENSKO KINOTEKO – SLOVENSKI FILMSKI MUZEJ. Šolska ekskurzija je bila namenjena filmskemu opismenjevanju in spoznavanju zakulisja filmske umetnosti. Najprej smo si na Metelkovi ogledali filmske zbirke (zbirka Kinoteke obsega okoli 10.000 filmskih kopij) in obfilmske zbirke (scenariji, snemalne knjige, kostumske in scenografske skice, filmske kamere, filmski projektorji, plakati ipd.), po tem pa na Miklošičevi filmsko projekcijo Scott Pilgrim proti vsem, ki je nastala na podlagi stripa Bryana Leeja O’Malleya. Film opisuje prve ljubezni, hrupno glasbo in razbohotena čustva. Z liki v zgodbi filma se lahko poistoveti vsa mladina. Scott se mora boriti za svojo ljubezen Ramono, zato je v filmu tudi veliko akcijskih prizorov, ki so jih igralci v večini odigrali sami, za to pa sta jih pripravili legendarni kaskaderski ekipi Jackieja Chana in Jeta Lija. Po ogledu je sledil pogovor o filmu.

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost