Skoči na glavno vsebino

Petošolci OŠ Podčetrtek so tik pred prvomajskimi počitnicami opravili prvi pomembnejši izpit v življenju.

Preko celega šolskega leta so spoznavali prometne vsebine, jih urili v programu Kolesar in uspešno opravili teoretični del kolesarskega izpita. Praktični del je najprej potekal na spretnostnem poligonu, kjer so bile naloge precej zahtevne, a so jih z vztrajnostjo uspešno opravili.  Sledila je vožnja s kolesom v prometu, kjer so ponovili in urili znanje o tem, kdo ima prednost v križiščih, kako se vključujemo v krožišče, da upoštevamo prometne znake, kako se pravilno zavija v levo,… Posebej pa smo poudarili, da je pomembno ravnanje v prometu, da ne ogrožamo sebe in drugih.

Kljub veliki tremi in kepi v želodcu, je vsem uspelo in prislužili so si kolesarsko izkaznico in nekateri pa so z veseljem že prvi dan odkolesarili domov.

PA SREČNO VOŽNJO VSEM!

Besedilo: Anotnija Vodeb

Foto: David Ivačič

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost