Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek je bil za učence od 1. do 4. razreda prav poseben dan, saj nas je s svojim obiskom razveselil pisatelj Kristjan Veber. Predstavil in prebral nam je svoj knjižni prvenec, knjigo Košček mojega srca, ki govori o majhnem dečku Tilu, ki prihaja iz vesolja. Odpotoval je na dolgo pot do našega planeta, kjer pomaga otrokom, ki so izgubili pogum, spomine in upanje. Deček ljudi spominja, kaj je v življenju res pomembno. Zgodbo prepletajo vrednote, ki jih v današnjem svetu primanjkuje, a so še kako pomembne. Poguma, upanja in ljubezni bi moralo biti v našem svetu v izobilju, saj je svet le tako zares barvit.

Učenci so po branju slikanice z veseljem odgovarjali na pisateljeva vprašanja, na koncu pa so mu tudi sami postavili kar nekaj zanimivih in izvirnih vprašanj. Sledilo je poustvarjanje po zgodbi, ki se nas je res dotaknila.

Fotografije: Katja Poharc, Darja Žlender in Sara Masnec

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost