V sredo, 18.9., smo ure športa na razredni stopnji preživeli nekoliko drugače. Pobližje smo spoznali šport, s katerim se v programu rednih ur športa praktično ne srečamo, spada pa v sklop borilnih športov. K nam smo tako povabili člane karate kluba Kozjansko in Obsotelje, ki so po strokovnosti in rezultatski uspešnosti v širšem klubskem državnem vrhu. Pri poligonih, demonstracijah kat in športnih borbah so pomagali učenci naše šole, ki karate tudi trenirajo in s svojo spretnostjo navdušili svoje sošolce. Ponovno je seveda svoj talent demonstriral tudi naš četrtošolec Vinko Juraja, ki je večkratni državni ter pokalni prvak in tudi član naše državne reprezentance. Ure so minile hitro, otroci pa so se odpravili nazaj v šolske klopi z veliko več poznavanja o osnovah tega novega olimpijskega športa, ki bo svojo premiero doživel na OI prihodnje leto v Tokiu.

Foto: Borut Pihlar