Skoči na glavno vsebino

Prvi šolski dan – za marsikoga eden lepših dni v življenju. Otroci polni pričakovanj, s pogumnimi koraki ob boku staršev vstopajo v nove prostore, med nove obraze, s katerimi se začnejo tkati nove vezi.
V OŠ Podčetrtek je v ponedeljek zjutraj, 3. 9. 2018 zakorakalo 19 prvošolcev. V prenovljenih prostorih športne dvorane so skupaj s starši prisluhnili pozdravu gospe ravnateljice Sonje Švajger in gospoda župana Petra Misje. Radovedno so se spogledovali z novimi učitelji, učenci in nestrpno čakali, da se šola že končno začne. V razredu so zavzeto poslušali pomenljivim  besedam gospe ravnateljice in gospoda župana, ki sta vsakemu čestitala ob vstopu v šolo. Gospod župan je učence obdaril s slikanico našega junaka Kekca. Gospod policist Marko Krč je posvaril otroke in odrasle o pomenu varnosti in prvošolcem častno nadel rumeno rutico ter razdelil kresničke, da bodo na cesti še bolj varni. Ob sladkem koščku tortice in kavici so učenci skupaj s starši in učitelji zaključili prijeten prvi šolski dan v 1. razredu.
Dragi prvošolci, želimo vam, da boste radi hodili v šolo!

Besedilo: Nena Hrušovar
Foto: Borut Pihlar

(Skupno 1.000 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost