Skoči na glavno vsebino
Prvi šolski dan je za prvošolce zelo pomemben dan. To je dan, ki ostane v trajnem in lepem spominu, saj je poln vznemirjenja, veselja, pričakovanj, pa tudi dvomov.

V tem šolskem letu je na naši podružnični šoli Pristava pri Mestinju prvič prestopilo, oziroma simbolično preskočilo šolski prag trinajst otrok. V učilnici na prostem, ki smo jo v ta namen pripravili pod nadstreškom športnega objekta, so prvošolce in njihove starše nagovorili ravnateljica Sonja Švajger, razredničarka Suzana Pirman in župan Peter Misja, ki je otroke obdaril s knjigo in bonboni. Prvošolci so si z zanimanjem ogledali predstavo Mali potepuh, ki so jo pripravili člani šolskega dramskega krožka, pod vodstvom učiteljice Anje Špoljar Škrabl. V učilnici so si učenci nadeli rumene rutice ter uredili svoje šolske potrebščine. Ob zaključku prvega šolskega dne pa so se posladkali s slastno tortico. Domov so odšli polni vtisov in mnenja, da je v šoli prijetno in da še pridejo.

Našim prvošolcem želimo, da bo njihovo prvo leto šolanja sončno in nasmejano.

Foto: Anja Špoljar Škrabl

(Skupno 357 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost