»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Cilji projekta so motivirati osnovnošolce in srednješolce za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. V okviru projekta prejmejo vsi sedmošolci in dijaki prvih letnikov srednjih šol ob obisku najbližje splošne knjižnice vsak svoj izvod knjige. Knjigi izbere pristojna strokovna komisija JAK (Javna agencija za knjige Republike Slovenije).

Naši sedmošolci so obiskali splošno knjižnico v Podčetrtku, kjer so se seznanili z nalogami in dejavnostmi splošne knjižnice ter vzajemnim katalogom COBISS. Stekel je tudi pogovor o bralnih navadah in pomenu branja. Ob koncu obiska so učenci prejeli v dar knjigo pisateljice Mateje Gomboc Sposojena babica Štefi.