Skoči na glavno vsebino

V četrtek 18. aprila 2019 je v Velenju potekalo šolsko državno prvenstvo v krosu. Gre za najmnožičnejšo šolsko tekmovanje, ki se ga je udeležilo skoraj dva tisoč mladih. Barve naše šole je zastopalo 24 učencev in učenk od 2. – 9. razreda. Učenci in učenke do 4. razreda so tekli na 500 m dolgi progi v netekmovalnem delu. Kljub temu, da se niso borili za kolajne, velja izpostaviti da je  tretješolec Tjan Jagrič kot tretji pritekel v cilj.. V tekmovalnem delu na 1000 m dolgi razdalji je v vsaki kategorij teklo do 150 tekmovalcev in tekmovalk. Najboljšo uvrstitev je dosegel petošolec Žan Umek, ki je osvojil 29. mesto. Pri osmošolkah je bila najboljša Nina Šelekar na 38. mestu, med devetošolkami pa Larisa Ramšak na 36. in Karmen Umek na 38. mestu.

Foto: Borut Pihlar

(Skupno 646 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost