Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 28.novembra so se  učenci šestih razredov ob pol osmih zjutraj z avtobusom odpeljali v Vas Potok.  Ogledali so si Terme Snovik, ki so zaradi okolju prijaznega delovanje in energetske učinkovitosti,  prvi in edini v Sloveniji pridobili prestižni znak EU za turistične namestitve – »EU marjetica«.  V Snoviku so učenci utrdili in nadgradili znanje o varčnem pridobivanju in ravnanju z energijo. Odkrivali so pot od drevesa do električne energije ter spoznali delovanje in pomen toplotnih črpalk. Ogledali so si vakuumske kolektorje, manjšo biološko čistilno napravo, energetsko učinkovite apartmaje in izvir termalne vode. Sledil je  ogled jame Pekel v Savinjski dolini. Sprehodili so se skozi vodni in suhi del jame. V jami so poleg kapnikov,  podzemnega potočka ter štiri meterskega slapa videli tudi speče netopirje vodne rake in doživeli pet minuten izpad električne energije.
Foto: Mihaela Juričan Šelekar  in M. Petauer

(Skupno 194 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost