Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 20. junija 2024, so imeli šestošolci tehniški z naslovom Merjenje in obdelava podatkov. V okolici šole so izvajali različne naloge z merjenjem osnovnih količin (dolžina, ploščina, čas, masa), ki nas obkrožajo. Merili so dolžine, širine in višine različnih predmetov, še prej pa so poskušali mere predmetov oceniti. Računali so velikosti različnih ploskev, najbolj všeč pa jim je  bilo, ko so pred šolo zakoličili površino veliko 1 a ter ugotovili, da je šolsko igrišče veliko približno 9 arov. Drugi del tehniškega dneva se je izvajal v računalniški učilnici, kjer so učenci spoznali aplikacijo Excel. S to aplikacijo so se naučili izdelati preglednice s podatki, podatke razvrstiti po velikosti, jih sešteti, izračunati povprečno vrednost ter podatke prikazati s stolpičnim diagramom. Diagram so ustrezno naslovili ter poimenovali obe osi. Svoj izdelek do nato oddali v aplikaciji MS Teams pod Dodeljene naloge.

 

 

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost