Skoči na glavno vsebino

Tudi naša šola je vključena v vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga bomo obeležili v petek, 19. 11. 2021, in se ga izvaja kot eden izmed osrednjih dogodkov dneva slovenske hrane. Letošnji bo že enajsti po vrsti in bo potekal pod sloganom  »Zajtrk s sadjem – super dan!«. Projekt organizira in sofinancira Ministrstvo za kmetijstvo in okolje RS v sodelovanju z drugimi ministrstvi, zavodi in organizacijami.

Namen projekta je zboljšati zavedanje o pomenu lokalne samooskrbe, domače pridelave in predelave, približati pomen kmeta in kmetijstva ter čebelarja in čebelarstva, izobraževati, obveščati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad ter osveščati mlade o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja.

Tradicionalni slovenski zajtrk sestavljajo kruh, maslo, mleko in jabolko ali katero drugo sveže sadje, ki ga bodo učenci zaužili na ta dan pred prvo šolsko uro. Vsa živila bodo slovenskega porekla.

(Skupno 267 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost