Skoči na glavno vsebino

Pester teden otroka se je za učence, ki obiskujejo izbirni predmet Turistična vzgoja, nadaljeval tudi v soboto. Udeležili so se tradicionalnega sejma Kozjansko jabolko, ki ga organizira Kozjanski park. Pred sejmom so se učenci poučili o načinih promocije v turizmu in zasnovali svojo predstavitev, ki je vključevala predstavitev šole, kraja in vloge mladih v turizmu. Na stojnici, ki so jo okrasili s svojimi jabolčnimi recepti, obložili z raznovrstnim domačim pecivom in jabolčnim kompotom ter popestrili z nagradnim kvizom in sestavljanko, so se preizkusili v aktivni vlogi sejmarjev in s tem sejemsko dogajanje spoznali še z druge strani.

Učenci so se svoje nove vloge lotili zavzeto in z obilo dobre volje, kar so več kot očitno prepoznali tudi številni obiskovalci sejma. Za učenci je zanimiva in predvsem pristna izkušnja, v sklopu katere so preizkusili svoje spretnosti komuniciranja, dela v skupini, širjenja znanja in iznajdljivosti v različnih situacijah.

 

(Skupno 245 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost