Skoči na glavno vsebino

Prvošolce in drugošolce je obiskal policist g. Marko Krč z namenom, da jih pouči o varnosti v prometu. Prvošolcem je prinesel rumene rutice in kresničke. Na šolskem dvorišču so najprej skupaj obnovili svoje znanje o prometni varnosti, nato pa so odšli na sprehod po bližnji okolici. Naučili so se pravilno in varno prečkati cesto po prehodu za pešce. Opazovali in opisovali so promet in prometne znake. Policist je učence opozoril na nevarnosti in pasti na cesti. Poudaril je, da morajo prvošolci in drugošolci vsak dan imeti na poti v šolo in iz nje rumeno rutico. Ta jih bo naredila bolj vidne in zato bolj varne. Opozoril jih je tudi na to, da morajo biti med vožnjo v avtu vedno pripeti in na otroškem sedežu. Kadar pa so v prometu udeleženi kot kolesarji, morajo obvezno nositi čelado. 

Učenci so sklenili, da bodo pridno nosili rumene rutice in dosledno upoštevali prometna pravila.

Foto: Anja Špoljar Škrabl

(Skupno 484 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost