Gledališka skupina Malinovci (učenke so se lani preimenovale v Malince) na naši osnovni šoli deluje že mnogo let. Pred nekaj leti smo gledališko ustvarjanje začeli povezovati s filmom. Malince so v šolskem letu 2022/23 pri dramskem krožku ustvarile igrani film Netopir Kazimir (po motivih pravljice Svetlane Makarovič), ki je bil premierno uprizorjen na šolski proslavi ob dnevu državnosti, 24. junija 2023. S filmom se nam je uspelo uvrstiti na 58. srečanje najmlajših filmskih in video ustvarjalcev Slovenije, ki je potekalo v četrtek, 9. 11. 2023, v Novem mestu (v Kulturnem centru Janeza Trdine). Organizator srečanja je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Izbor filmov za državno srečanje je opravila selektorica, režiserka Kaya Tokuhisa, ki je izmed 70-ih filmov, ki so se prijavili na srečanje, izbrala 22 najboljših. Gre za različne žanre – igrani filmi, dokumentarni filmi in animirani filmi. Na srečanju so predvajali projekcije izbranih filmov. Lepo se je bilo gledati na velikem platnu. Potekale so filmske delavnice za otroke (Animacijski izziv, Filmska kamera, Kako posneti film z mobilnim telefonom, Osnove dokumentarnega snemanja idr.) in okrogla miza za mentorje (Otroški film ali film z otroki?). Srečanje se je končalo s podelitvijo nagrad in priznanj. Malince so prejele zlato plaketo! Veseli smo, saj je to naš tretji večji uspeh na državni ravni.

(FOTO: Boštjan Pucelj, Špela Mrkša)

Oglejte si naš igrani film Netopir Kazimir.