Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 14. 11. 2022, je v Hotelu Thermana Park Laško, v okviru Gostinsko turističnega zbora Slovenije, potekalo 13. državno tekmovanje Zlata kuhalnica.

Na tekmovanje se je z zlatim priznanjem na regijskem nivoju uvrstila tudi tekmovalna ekipa naše šole, ki so jo sestavljale Teja Amon, Julija Strašek, Hana Levstik in Elza Abram.

Kuharske mojstrice so se v konkurenci enajstih najboljših osnovnošolskih ekip iz vse Slovenije pomerile v pripravi raviolov z nadevom iz mesa, užitnih divjih rastlin in zelišč z omako in brezalkoholnega hladnega napitka na osnovi šipkovega čaja.

Sama priprava in kuhanje jedi je potekala pod strogim očesom veččlanske strokovne komisije in je bila časovno omejena na petdeset minut. Poleg le-te so ocenjevali tudi kreativnost, izgled in okus jedi ter pogrinjek. In za vse našteto so si naše tekmovalke prislužile ZLATO PRIZNANJE.

Iskrene čestitke in pohvale za usvojeni uspeh.

Mentorica Monika Dobravc

(Skupno 333 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost