V ponedeljek, 7. 5. 2018 so se učenci 4. in 5. razreda OŠ Podčetrtek in podružnične šole Pristava pri Mestinju udeležili programa Jumicar, programa za preventivno vzgojo otrok v cestnem prometu. Omogočila ga je OBČINA PODČETRTEK.

Program je bil zelo pester. Z aktualnega predavanja o prometu so učenci usvojeno znanje preizkusili še praktično. Z avtomobilčki na motorni pogon so se ob upoštevanju prometnih znakov spretno vozili po poligonu. Četrtošolci, ki so se v spretnostni vožnji pomerili prvič, je bila vožnja še toliko večji izziv. Roke so se kar malo tresle, ko so držali volan in ugibali katera noga je za zaviranje in katera za plin. Ob koncu vožnje so si bili vsi enotni, da si še želijo tovrstnih izkušenj.

Izvajalec programa je nenehno poudarjal pomembnost UPOŠTEVANJA PRAVIL, naj hodimo PREVIDNO in Z OPAZOVANJEM, da OSTANEMO ŽIVI.

Besedilo in foto: Mira Hrušovar