Skoči na glavno vsebino

V petek, 19. 11., smo na naši šoli obeležili dan slovenske hrane ter izvedli tradicionalni slovenski zajtrk, pri katerem smo ob okušanju črnega kruha, medu, masla, mleka in jabolk začutili kvaliteto lokalno pridelane hrane.

Po končanem zajtrku so sledile številne zanimive aktivnosti; najmlajši učenci so si ogledali video na temo tradicionalnega slovenskega zajtrka, z gospodom Sivkom v glavni vlogi. Petošolci so se v računalniški učilnici preizkusili v reševanju čebeljega kviza. Čebelar g. Žan Ilek je svoje bogato znanje in izkušnje s področja čebelarstva podelil z našimi šestošolci. S sabo je prinesel tudi del čebelje družine in tako učencem še bolj nazorno predstavil njene člane. Sedmošolci so v gospodinjski učilnici pripravljali dišeče medenjake. Pri pripravi so zelo uživali, predvsem zaradi dišečih in okusnih keksov.

Dejavnosti je bilo še mnogo, med njimi tudi glasbeno presenečenje, za katerega so poskrbeli učitelji Mihaela, Renata, David, Sabina in Mateja.

Pa še nekaj foto utrinkov današnjega dne.

foto: Borut Pihlar

(Skupno 346 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost