Skoči na glavno vsebino

Po več kot dveh desetletjih je OŠ Podčetrtek ponovno gostila državno tekmovanje iz znanja geografije. V petek, 12. 4. 2019, se je tako pri nas zbralo 344 tekmovalcev in mentorjev iz slovenskih osnovnih in srednjih šol.
Samo tekmovanje je bilo sestavljeno iz dveh delov, in sicer terenskega in teoretičnega dela.
V času vrednotenja, ki je potekalo neposredno po tekmovanju, so tekmovalci dobili priložnost za ogled Olimja, ene izmed najlepših evropskih vasi in tako pobližje spoznali lokalno turistično ponudbo. Vsi udeleženci tekmovanja so prejeli tudi praktične nagrade, ki so jih zagotovili Občina Podčetrtek, Turizem Podčetrtek, Kozje in Bistrica ob Sotli, GIZ, Terme Olimia d.d., Hiša vin Emino ter Kozjanski park.
Zahvala za več kot uspešno izveden dogodek gre skrbnim in natančnim pripravam, iznajdljivosti, medsebojni pomoči in podpori, odličnemu sodelovanju med organizatorji in vsemi sodelujočimi ter dobri volji in optimizmu.

Besedilo: Simona Gobec Drofenik, prof.
Foto: Borut Pihlar, Gašper Rebernik

(Skupno 604 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost