Skoči na glavno vsebino

Kolo je eno najbolj priljubljenih prevoznih sredstev, ki pa ga čedalje pogosteje uporabljamo ne le za prevoz, temveč tudi za rekreacijo. Vendar pa moramo pri kolesarjenju dobro poskrbeti za svojo varnost, saj so kolesarji poleg pešcev najbolj ogrožena in izpostavljena skupina prometnih udeležencev.

Temu so sledili tudi petošolci, ki so uspešno opravili teoretični del kolesarskega izpita in praktično vožnjo na poligonu. Sledila je praktična vožnja v prometu, kjer je vsak  kolesar potreboval kolesarsko čelado in kolo, ki je opremljeno z obvezno varno opremo.

Izpitna vožnja je potekala pod nadzorom policista Marka Krča in nadzornih učiteljev, ki so na nadzornih točkah ocenjevali vključevanje učencev v promet, pravilno razvrščanje, nakazovanje smeri z roko, vključevanje v in iz krožišča, upoštevanje prometnih znakov in pravil ter drugih udeležencev v prometu. Čeprav je bilo kar nekaj treme in manjših napak ob prvem poskusu, je vsem učencem uspelo opraviti kolesarski izpit.

 

(Skupno 760 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost