Skoči na glavno vsebino

V sredo, 10. 6. 2021, smo se s šestošolci odpravili na kulturni dan v Prekmurje. Ustavili smo se na levem in desnem bregu Mure. V Veržeju smo si ogledali rokodelski center in se sami preizkusili v rokodelski delavnici, kjer smo izdelovali glinene štorklje. Prečkali smo reko Muro in v občini Beltinci smo se ustavili v dveh vasicah – v Ižakovcih in v Lipi. Bili smo na otoku ljubezni, ki ga je ustvaril mrtev rokav reke Mure, ogledali smo si mlin, popeljali so nas z brodom in poučili o težkem delu, burjaštvu. V Vasi Lipa nas je pred cimprano prekmursko domačijo pričakal pozvačin, ki je ljudi v starih časih vabil na gostije ob poroki. Učenci so spoznali arhitekturo, ki je bila značilna za to območje, stare šege in navade. Nekateri so se preizkusili tudi v izdelovanju izdelkov iz slame. Našo pot domov je »upočasnila« kolesarska dirka po Sloveniji, vrnili smo se malo kasneje, kot je bilo načrtovano. Kar z avtobusa smo navijali za naše kolesarje. Bil je lep dan.

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost