Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 2. 9. je prvošolce obiskal policist Marko Krč. Učenci so si nadeli rumene rutice in skupaj s policistom odšli na sprehod po bližnji okolici. Opazovali in opisovali so prometne znake, ki so jih videli ob cesti. Policist je učence opozoril na nevarnosti in pasti na cesti. Opozoril jih je, da morajo prvošolci in drugošolci vsak dan imeti na poti v šolo in iz nje rumeno rutico. Ta jih bo naredila bolj vidne in zato bolj varne. Opozoril jih je tudi na to, da morajo biti med vožnjo v avtu vedno pripeti in na otroškem sedežu. Naučili so se pravilno in varno prečkati cesto. Na parkirišču pred šolo je učencem razkazal še policijski avtomobil in pokazal dodatno opremo, ki jo uporabljajo policisti pri svojem delu. Na koncu pa je bila seveda najbolj zanimiva sirena in modre luči.

Učenci so sklenili, da bodo dosledno upoštevali prometna pravila in pridno nosili rumene rutice.

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost