Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. aprila 2019, smo se že zgodaj zjutraj odpravili v Ljubljano, kjer smo najprej obiskali živalski vrt nato pa še Prirodoslovni muzej. Pot do Ljubljane je hitro minila. V živalskem vrtu nam je vodička podrobneje predstavila kačo in kuščarja, ki smo ju lahko tudi pobožali. Med krajšim sprehodom in ogledom živali nam je povedala še nekaj zanimivosti o opicah in medvedih. Dobili smo tudi priložnost, da si ogledamo hranjenje tjulnjev. Prosti čas smo nato učenci sami izkoristili še za ogled nekaterih drugih živalskih vrst.

Kmalu zatem smo se odpeljali v Prirodoslovni muzej, ki se nahaja v isti stavbi kot Narodni muzej Slovenije. Tam smo videli okostje mamuta in ob pozornem poslušanju razlage ter kasnejšem skupinskem delu rešili učne liste. V posebni interaktivni sobi smo se podučili o morju in življenju v njem. V sklopu tokratnega naravoslovnega dne smo videli veliko primerkov različnih živalskih vrst, med katerimi jih precej še živi na našem območju, nekatere izumirajo ali pa predstavljajo žive fosile, o obstoju nekaterih pa pričajo le še najdena okostja.

Na poti domov smo se še ustavili na postajališču in nekaj pojedli. Ta dan smo vsi zelo uživali.

Besedilo: Maruša Jug in Gustav Abram, 7. A

Foto: Ksenija Antolin in Mihaela Juričan

(Skupno 441 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost