Skoči na glavno vsebino

Prvi šolski dan je za prvošolce zelo pomemben. To je dan, ki ostane v lepem in trajnem spominu, saj je poln veselja, vznemirjenja, pričakovanj, pa tudi dvomov.

Na naši podružnični šoli Pristava je letos prvič prestopilo, oziroma simbolično preskočilo šolski prag, šest učencev. V tem šolskem letu bodo v kombiniranem oddelku skupaj z drugošolci. V učilnici na prostem, ki smo jo v ta namen pripravili pod nadstreškom športnega objekta, sta prvošolce in njihove starše nagovorila gospa ravnateljica Sonja Švajger in gospod župan Peter Misja, ki je otroke obdaril s knjigo in bonboni. Drugošolci so svojim novim sošolcem pripravili kulturni program. Skupaj so si ogledali učilnico in ostale šolske prostore in se ob zaključku prvega šolskega dne posladkali s slastno tortico. Domov so odšli polni vtisov in mnenja, da je v šoli prijetno.

Našim prvošolcem želimo, da bo njihovo prvo  leto šolanja sončno in nasmejano.

Foto: Katja Poharc   

(Skupno 831 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost