Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek so si petošolci z učiteljicama in policistoma PP Šmarje pri Jelšah, ob uspešno opravljenem kolesarskem izpitu in zaključku projekta Policist Leon svetuje, v Mariboru ogledali Policijsko postajo vodnikov službenih psov in konjenikov. Najprej so nas sprejeli uslužbenci vodnikov psov, kjer nam je policist s svojo psičko, ki je izurjena za odkrivanje drog, predstavil, kako to poteka. V Kamnici so nam predstavili konje, ki morajo imeti za delo v policiji poseben značaj in temperament ter ustrezno višino. Dan smo zaključili s sladoledom in spoznanjem, da je delo policista zelo pomembno in zanimivo.

Zahvaljujemo se Občini Podčetrtek, ki nam je omogočila izvedbo in PP Šmarje pri Jelšah, ki spodbuja projekt.

 

Besedilo in fotografije: Erna Kolar

(Skupno 187 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost