14. 5. 2024 je v 3. a in 3. b razredu pokalo po šivih, saj je med učence vstopilo pet študentov s Fakultete za naravoslovje in matematiko, skupaj z velikim številom drobnih živali, cvetlic in vejami različnih dreves.

Dobro pripravljeni študentje so učence zaradi deževnega vremena popeljali v naravo kar sredi razreda. S sabo so imeli veliko vrst travniških rastlin, nekaj najrazpoznavnejših vrst drevesnih listov in več kot 10 živalic. Ves material so nabrali v bližnji okolici podčetrteške šole dan oz. noč preden so vstopili v šolo, saj je večina živalic nočnih in so jih tako lažje odkrili. Učenci so radovedno spraševali in dokaj dobro izkazali svoje poznavanje vrst dreves in rastlin. Nadvse so jih prevzele živalice. Nekatere so lahko tudi otipali (vrtni polž, pajki, hrošči, drobne kačice …).

Tretješolci so ponosno poslušali »nove učitelje« študente, učitelji pa smo prav tako s ponosom pozdravili bivšo učenko Laro Smole, ki je s svojimi sošolci izvedla prijeten in poučen naravoslovni dan.