Skoči na glavno vsebino
Tretji dan našega obiska v Turčiji smo v praksi spoznali, kako poteka pouk v Turčiji. Najprej smo učencem predstavili Slovenijo in odgovarjali na mnoga vprašanja, nato pa je učitelj Aykut predstavil še turški šolski sistem. Po odmoru, ki na šoli traja 15 minut, smo se pridružili pouku matematike ter etike in religije. Po četrti uri imajo učenci eno uro odmora. V tem času jim starši prinesejo kosilo, na razpolago pa imajo tudi manjšo kantino, kjer si lahko kupijo prigrizke, med katerimi se najde celo sladoled. Nekateri čas velikega odmora izkoristijo za obisk molilnice. Popoldan smo preživeli na plaži. Glede na to, da gre za izrazito turistični kraj, se veliko učencev odloča za poklicno šolo (kuhar, natakar, receptor). Po kraju se je razvedelo, da so na obisku učenci iz Slovenije, zato nas na ulici in v hotelu večkrat ustavijo in ponosno povedo, da so tudi sami obiskovali šolo gostiteljico. Zaradi dlje trajajoče sezone imajo v tem času srednješolci poklicne šole prakso v hotelih, za kar dobijo tudi plačo. Po večerji je sledil dolgo pričakovan obisk bazarja. Na policah prednjačijo tekstilni izdelki in obutev, za katero pa močno dvomimo, da je t. i. original. Na bazarju ne gre brez tradicionalnega pogajanja, ki se konča z visokim popustom, ki pa trgovcev ne spravlja v slabo voljo.
(Skupno 172 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost