Skoči na glavno vsebino
Po obisku šole, kjer je bil del pouka izveden izven učilnice, smo se odpravili v starodavno pristaniško mesto Side. Zgradili so ga Grki. Njegova pomembnost se je povečala s prihodom Rimljanov, ki so ob mestnem obzidju zgradili antični amfiteater, ki je prejel 15000 gledalcev. Mesto je imelo pomembno trgovsko vlogo tudi v času Otomanov in kasneje Turkov. Danes je Side lepo urejen turističen kraj s prav posebno arhitekturo in, seveda, ogromno ponudbo različnih spominkov.
Ob prihodu v hotel je tudi vreme pokazalo drugi obraz. Dobro uro dežja smo izkoristili za počitek in pripravo na večerno podelitev ERASMUS certifikatov. Gostitelj so nam pripravili pravo turško pojedino s tradicionalno anatolsko hrano. Večerje se je udeležil Husein Er, prvi pomočnik ministra za šolstvo Turčije, Jusuf Yilmaz, minister za šolstvo regije Alanya z ženo, Kadir Uzun, ravnatelj šole gostiteljice, Haci Yukseler, ravnatelj vrtca, predsednik sveta staršev ter naš odlični koordinator Serkan Ersoy.
Foto: Mihaela Pihler, Borut Pihlar
(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost