Skoči na glavno vsebino

V sredo, 8. 5. 2019,  je na Glavnem trgu v Celju potekal zaključek projekta Evropska vas 2019. Na sklepni slovesnosti je sodelovalo 34 ustanov (šole, vrtci, zavodi …), ki so na stojnice in oder prinesli najboljše, kar Evropska unija ponuja.
Letos se je projektu pridružila tudi naša šola. Učenci izbirnega predmeta Nemščina so letos podrobneje spoznavali državo Nemčijo. Posebej jih je pritegnilo nemško glavno mesto Berlin. V okviru projekta so pripravili atraktivno stojnico z Berlinskim zidom in znamenitim kombijem WV T1. Ker gre spoznavanje boljše skozi želodec, so pripravili tudi nekaj tipičnih berlinskih sladic (Marmorkuchen, Gugelhupf, Käsekuchen in Schweinohren).  Svojo predstavitev so nadgradili še pesmijo Ein bisschen Frieden, ki jo je pevka Nicole zapela na evrovizijskem odru daljnega leta 1982.

Foto: Saša Sotošek

(Skupno 601 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost