Skoči na glavno vsebino

Tudi v tem šolskem letu smo se vključili v projekt Evropska vas, katerega namen je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati povečati zavedanje lastne kulturne identitete.

Sklepna slovesnost je potekala 9. maja, ob dnevu Evrope. Na Glavnem trgu v Celju so sodelujoči zavodi na stojnicah in na odru obiskovalcem pričarali podobe, okuse, zvoke in zanimivosti, ki jih najdemo in živimo v našem skupnem evropskem prostoru.

Naša šola je predstavila Francijo.

V šolski knjižnici so del dogajanja lahko podoživeli tudi naši petošolci. Spoznavali so Francijo, njene značilnosti, znamenitosti in kulturo. Ob zaključku pa so se po uspešno rešenem kvizu posladkali s francosko sladico, ki so jo pripravili učenci pri kuharskem krožku.

(Skupno 213 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost