Skoči na glavno vsebino

Letošnje področno tekmovanje v košarki 3×3 so gostili na OŠ Šoštanj. Po uvodnem nagovoru organizatorja tekmovanja Matica Vidica iz košarkarske zveze Slovenije in ravnateljice domače osnovne šole so se začeli dvoboji in lov za vstopnicami na državno tekmovanje. Pri fantih naša šola brani lanskoletni naslov državnih prvakov in tudi letošnja pričakovanja so visoka. Fantje so kljub nepopolni zasedbi bili v konkurenci 22 ekip do polfinala zanesljivi. Tam so jih s košem v zadnji sekundi nekoliko presenetljivo ugnali domači košarkarji, a so se naši šolarji hitro zbrali in si v tekmi za tretje mesto zagotovili želeni preboj na državno tekmovanje. Če je bila uvrstitev tja pri fantih pričakovana pa so z uvrstitvijo tja vsekakor presenetila dekleta, ki so leto dni mlajše od konkurence. Z borbeno igro so se punce najprej uvrstile v polfinale, tam pa v dveh tesnih končnicah morale priznati premoč nasprotnicam. S tem sta naši ekipi dosegli končno tretje in četrto mesto, a predvsem je bilo pomembno, da je bil dosežen cilj – uvrstitev na državno tekmovanje, ki bo 5. junija v Žalcu.

(Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost