Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 20. februarja, smo z osmošolci izvedli kulturni dan (Po Prešernovih stopinjah). S sprehajanjem po Prešernovi poti smo pričeli pri Prešernovem spomeniku v Ljubljani in se sprehodili do tistih točk, ki so povezane s Prešernovim življenjem in delom. Nato smo si v Kranju ogledali Prešernov muzej, Prešernov spomenik in gaj, kjer je pesnik pokopan – tu so prav vsi učenci 8. a razreda  deklamirali Prešernovo Turjaško Rozamundo; po Prešernovih stopinjah smo zopet hodili v Vrbi, v Prešernovi rojstni hiši, kjer pa so prav vsi učenci 8. b deklamirali Povodnega moža.  Ustavili smo se še pri vaški lipi in cerkvici Sv. Marka ter tako  poglobili in strnili svoje znanje o obdobju romantike na Slovenskem.
Bernarda Ošlak

Foto: Eva Humski

(Skupno 595 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost