Tudi v tem šolskem letu je Občina Podčetrtek omogočila izvedbo programa Jumicar, ki otroke poučuje, kako se vesti v prometnem okolju v vlogi voznika in doživljati dogodke na način, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu.

Otroci so se preizkusili v vožnji z mini avtomobilčki, ki imajo prave bencinske motorje. Mini avtomobilček vsebuje vse elemente pravega vozila, od varnostnega pasu, zavornega pedala in pedala za plin.

Prvo šolsko uro smo se zbrali na šolskem igrišču OŠ Podčetrtek in skupaj ponovili teorijo, ki se povezuje s prometnimi znaki in predpisi, ki veljajo v cestnem prometu.

Učenci 4. in 5. razredov matične in podružnične šole so se najprej pripasali in se podali na vožnjo, ki je bila sprva nekoliko zadržana in počasnejša, a so kar hitro usvojili samo tehniko in postali pogumnejši. Nekateri so v naglici prevozili tudi kakšno rdečo luč na semaforju, a jo na srečo odnesli le s prijaznim opozorilom brez kazni.