Skoči na glavno vsebino

V petek, 21. 12. 2018, smo za vse učence OŠ Podčetrtek in POŠ Pristava pri Mestinju pripravili proslavo v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti. V kulturnem programu, kjer smo posebno pozornost namenili pomenu enotnosti in razmišljanju o naši domovini nekoč in danes, smo počastili Cankarjevo leto z recitacijami iz njegovih del. V video prispevku pa so nam učenci 9. razreda zaupali, kaj njim predstavlja domovina, enotnost in ponos. Domoljubje se kaže tudi v pesmi in plesu, kar so nam s svojimi pevskimi, glasbenimi in plesnimi nastopi dokazali učenci 1. in 5. razreda ter deški pevski zbor ob spremstvu učenk višje stopnje. Po praznično obarvanem nagovoru gospe ravnateljice so svoja voščila dodali še učenci 4. razreda. Veselim praznovanjem, ki so pred nami, smo odprli vrata v prazničnem duhu, saj je po končani prireditvi sledilo druženje učencev nižje stopnje po razredih, učenci višje stopnje pa so si v Rogaški Slatini ogledali še kino predstavo Gajin svet.

Za konec naj še vsem vam zaželimo prijetne, ravno prav zasnežene, ljubeče in vesele praznične dni ter čim več izpolnjenih želja in dobrih zaobljub v družbi s srečo, zdravjem in uspehi, ki naj vas spremljajo v prihajajočem in vsakem naslednjem letu. SREČNO!

Foto: Borut Pihlar

(Skupno 425 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost